Články


 

 

1. společná odměna 1.B

přidáno: 16. 11. 2019 8:01, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno ]

Hurá! První CESTA ZA ZÁŽITKEM je v cíli. Společnou snahou jsme smajlíky vydláždili cestu Pepimu až do jeho hradu, a to znamená celotřídní odměnu. Vybrali jsme si ŠPAGETY. Psaní i ochutnávku. J Náhoda tomu chtěla, že náš den provázely i jiné aktivity- retro den, výročí sametové revoluce a seznámení s lidovými tradicemi díky Hrčávce. Heboučká látka – samet - děti navodila k celému dopoledni a jak to pokračovalo dál? Koukněte na FOTO.

1. společná odměna 1.B ‎(PB)‎Napsala: Pavlína Byrtusová

Děti z 1. A s Hrčávkou za lidovými řemesly

přidáno: 15. 11. 2019 12:19, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno ]

V pátek 15. 11. zavítali do naší školy členové sdružení Hrčávka, aby naše nejmenší seznámili s lidovými řemesly. Děti si vyzkoušely zdobení perníčků, šití oveček, zdobení oveček, česání vlny a základy háčkování.
Všechny si vyzkoušely svou zručnost a dobře se bavily.
Pár záběrů z dílniček ZDE:

1. A a Hrčávka


Napsala: Soňa Sikorová


Halloween na 2. stupni

přidáno: 12. 11. 2019 3:53, autor: Tereza Popyková


Poslední říjnový den patřil již tradičně tzv. Halloweenskému odpoledni. Týmy ze všech tříd druhého stupně soutěžily ve vyřezávání tzv. Jack-o´- Lantern z dýně a vyplňovaly kvíz zaměřený na základní informace o tomto anglosaském svátku. Letos jsme navíc přidali i dvě tradiční činnosti, kterými se baví děti na halloweenských oslavách, a to tzv. apple bobbing (lovení jablek pusou z velké mísy s vodou) a tzv. make a mummy (vytvoř mumii pomocí toaletního papíru). Každé družstvo navíc přineslo i nějakou halloweenskou mlsku, takže jsme celé halloweenské zápolení mohli ukončit sladko-slanou tečkou. (A že jsme si opravdu pochutnali ☺ Mňam…) Jako každý rok se i letos ukázalo, že naši školu navštěvují velmi chytré, kreativně nadané děti a neuvěřitelně soutěživé děti se smyslem pro humor. Porota (učitelský sbor) to měla při rozhodování o nejlepší "Jack- o´- lantern" zase o něco těžší, protože vynalézavost dětí je opravdu obdivuhodná. Po sečtení všech bodů se nejúspěšnějšími řešiteli kvízu, tvůrci dýňových luceren a „loviči“ jablek stali žáci těchto tříd: 1. místo - 9.A, 2. místo - 8.B, 3. místo - 8.A.  Avšak i žáci zbývajících zúčastněných tříd, kteří nedosáhli na stupně vítězů, si zaslouží velkou pochvalu a uznání, protože letos byly výsledky opravdu velice těsné. Foto


Napsala: Mgr. Markéta Poloková

Retro den

přidáno: 9. 11. 2019 5:30, autor: Pavel Stopa


Oznámení o uzavření školy dne 6. 11. 2019

přidáno: 4. 11. 2019 2:49, autor: Tereza Popyková   [ aktualizováno 4. 11. 2019 2:50 ]

Ředitelství Masarykovy základní školy Návsí, příspěvkové organizace 

sděluje, že dne 6. listopadu 2019 bude škola z důvodu stávky zcela uzavřena. Pracovníci školy se připojují k  jednodenní  stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem.


Halloweenské dopoledne v 1. A

přidáno: 1. 11. 2019 5:23, autor: Miroslava Siudová

Na pátek 1. 11. se všichni Plavčíci z 1. A těšili. Věděli totiž, že celé dopoledne proběhne formou hry, pohybu, zábavy a zakončeno bude tajemným překvapením.
Ráno se třída začala zaplňovat neobvyklými postavičkami. Zavítali k nám mumie, čarodějnice, čarodějové, pavoučí muži a další strašidelné postavy. Třídu jsme si přizpůsobili k náplni dnešního dne. Děti vytvořily skupinky po čtyřech, obsadily svá pracovní místa a pustily se do zvládání strašidelných úkolů. V rámci těchto úkolů zvládaly splnit i jednoduché početní úkony, zahrály si haloweenské pexeso, postavily strašidelný hrad a vyrobily pavoučí čelenku. Na velkou přestávku bylo odtajněno první překvapení. Na děti čekala halloweenská čokolízátka a bubáčkové chipsy. Po svačince přišla chvíle na pohybovou aktivitu. Společně jsme si několikrát zatancovali na písničku z filmu Lovci duchů. Na konec našeho zábavného dne čekalo na děti největší překvapení - malování halloweenských motivů na obličeje. Takže nakonec ze třídy odcházely děti nejen se širokými úsměvy, ale i vyzdobení halloweenskými motivy, které si samy vybraly. 
Za namalování dětí bychom chtěly moc poděkovat  paní vychovatelce Míše.
Všichni si dnešní den užili a těší se zase na nějaké příště...

Halloweenské dopoledne v 1. A


Napsala: Soňa Sikorová

Říjen v 1.B

přidáno: 31. 10. 2019 23:20, autor: Miroslava Siudová

V říjnu již děti postupně přecházejí od poznávání písmenek ke čtení slabik i krátkých slov. Stále vymýšlejí a nosí nové předměty na dané písmenko, a pokud nic doma nenajdou, obrázek nakreslí. Jsou to šikulky. J Školní výuka probíhala i venku – nejen tělocvik, ale i prvouka, kdy jsme se učili o podzimu. Poznáváme i svátky (28. říjen, Halloween, Dušičky…) a především náš Pepi poznává život v rodinách jednotlivých žáků.
Tam se mu líbí. J FOTO

Napsala: Pavlína Byrtusová

HALLOWEEN v 1.B :-)

přidáno: 31. 10. 2019 9:20, autor: Miroslava Siudová


Dnešní HALLOWEEN byl přípravou na zítřejší DUŠIČKY – ty už ale budou děti prožívat se svou rodinou. Ale i o nich jsme si povídali. Donést (či nedonést) masku záviselo na tom, zda si hlavička na tento „úkol“ vzpomene. J Naše Adrianka si nejen vzpomněla a přišla v úžasném přestrojení, ale dokonce  každému spolužákovi vytvořila PRACOVNÍ LIST.

Po vyplnění žáčci na druhou stranu Adriance nakreslili či napsali krásné poděkování – bylo to velmi milé. Tento den jsme plnili různé HALLOWEENSKÉ ÚKOLY a také si strašidlo vyrobili. Děti pracovaly samy i ve skupinkách a mám pocit, že se jim dnešní den líbil. J FOTO

Napsala: Pavlína Byrtusová

Listy - pokaždé jinak

přidáno: 26. 10. 2019 0:46, autor: Pavel Stopa   [ Aktualizováno 26. 10. 2019 10:36 uživatelem Miroslava Siudová ]

 
Možná právě proto, že byla neděle 20.října  Dnem stromů, možná byl důvod zcela jiný, každopádně se v úterý 22. 10. konala soutěž s názvem LISTY - POKAŽDÉ JINAK.
V tento den se sešli vybraní zástupci 1. až 5. tříd a tímto setkáním začala série soutěží do ŠKOLNÍHO VLAKU.
Mladší i starší děti se snažily vymyslet a zkrášlit svůj list tak, aby zrovna ten jejich byl ze všech nejhezčí. Následné hodnocení  učitelské poroty vypadá takto:

Kategorie 1.tříd:
1. místo : Klárka Hawliczková - 1.B
2. místo : Hanka Karchová - 1.B
3. místo : Eliška Byrtusová - 1.A

Kategorie 2. a 3. tříd:
1. místo: Anežka Byrtusová - 3.A
2. místo : Natálka Lavická - 2.B
3. místo: Karolínka Hamroziová - 3.A

Kategorie 4. a 5. tříd:
1. místo : Terezka Cieslarová - 5.B
2. místo : Zuzka Cieslarová - 4.B
3. místo : Maruška Michnová - 5.B

Výhercům gratuluji a všem soutěžícím děkuji za příjemně strávený odpolední čas.

Napsala: Miroslava Siudová

Listy - pokaždé jinak ‎( Siu)‎
Jak 5.B pracovala s krabicemi

přidáno: 13. 10. 2019 4:33, autor: Miroslava Siudová   [ aktualizováno 13. 10. 2019 4:43 ]

 

Hodina pracovních činností a necelé dvě hodiny výtvarné výchovy byly tentokrát v 5.B zaměřeny na tvorbu přístrojů z krabic. Ty pro každého jednotlivce donesl pan  P. Očko, jemuž patří velký dík. Celá třída se vrhla do práce s nadšením a nebyla nouze o vzájemnou pomoc a rady, jež přispěly k vylepšení každého přístroje. Většina dětí si vyrobila svůj notebook, následovaly mikrovlnné trouby a také sporák s vestavěnou troubou. Někteří ,, koumáci'' si vyrobili k notebooku i sluchátka, kameru a 3D brýle.
Nezbývá, než věřit, že tak velké pracovní nadšení a píle půjdou s dětmi ještě dál.


 

5.B krabice ‎( Siu)‎Napsala: Miroslava Siudová

1-10 of 393