Články‎ > ‎

1. kalendárium našich prvňáčků

přidáno: 27. 9. 2019 8:39, autor: Miroslava Siudová
 
V pátek 27. 9. 2019 proběhlo na škole podzimní kalendárium. Pro naše nejmenší žáčky to byla premiéra. Ráno přišli do tříd celí udivení, že jim dnes k učení stačí jen malý batůžek se svačinkou, pitím a pouzdrem. Někteří měli asi strach, jestli si paní učitelka nedělala legraci, když psala, co si mají přinést, a pro jistotu si přineli velké školní batohy i s učením na pátek :)
Není ale vůbec pravdou, že se děti nic nového nenaučily nebo nedověděly. Nejdříve se ve třídách vesele debatovalo o bezpečnosti silničního provozu, o chování dětí, významu dopravních značek a základních pravidlech chování. Aby si to děti co nejlépe zapamatovaly a aby je to co nejvíce bavilo, pomáhal ve vysvětlování Michal, kterého děti znají z Kouzelné školky, v pořadu Michalova doprava, který jsme si ve třídách promítali.
Po posilnění jsme se vydali na hřiště SK Návsí, kde bylo pro děti přichystané vystoupení skupiny Vacoš s ukázkou dravých ptáků. I tady se děti dověděly mnoho zajímavého a nového. A vůbec jim nevadilo, že byla trochu zima a že je i trošičku pokropil deštík.
Po návratu do školy  na ně čekalo další překvapení v podobě zástupkyně Policie z Jablunkova. Opět si spolu s ní žáčci zopakovali, jak by se měli chovat jako učastníci silničního provozu. A nejen to, diskutovalo se i o možných nástrahách, které by na děti mohly číhat v běžném životě. Rozebíraly se tyto situace a hledalo se správné řešení.
Nakonec paní přednášející dětem ukázala povinnou výbavu každého policisty (nejvíce šumu sklidila pouta a největším zklamáním bylo, že nemohla vytáhnout zbraň :) ).
Zlatým hřebem celé besedy bylo, když si děti mohly na "vlastní kůži" vyzkoušet, jaké to je, když je řidič/ka vyzván k dechové zkoušce.
Celé dopoledne proběhlo v uvolněné a pohodové atmosféře a prvňáčci se s širokými úsměvy na tvářích odebrali na oběd, do družinek a domů.

1. kalendárium prvňáčků
Napsala: Soňa Sikorová
Comments