Články‎ > ‎

Ohlédnutí za putováním 8.A

přidáno: 27. 7. 2019 2:54, autor: Tereza Popyková

Naše putování 8.A
Náš první výlet 24. 5. si určil za cíl Kutnou Horu, která se proslavila velkou žílou stříbra. Ráno jsme museli sice uposlechnout otravný budík a jít na sraz na nádraží už v 4:55, ale následný zážitek za to rozhodně stál. Někteří ve vlaku usnuli, jiní si četli a další se bavili s ostatními. Když jsme po několika hodinách dojeli do Kolína, čekal nás přestup na další vlak, který jel do Kutné Hory.

Po snad nekonečné cestě jsme se dostali na místo. Procházeli jsme se malebným historickým městečkem. Měli jsme tu čest jít na prohlídku chrámu sv. Barbory. Obdivovali jsme umění sklářů, kameníků, malířů i poslouchali výklad našich paních učitelek Terezy Popykové a Zuzany Pyszkové.

Následoval snad největší oříšek… Spočítat děti a vydat se do dolu, který byl sice těsný a my jsme se museli mačkat jako sardinky, ale rozhodně zajímavý díky jeskynním jevům a naší
průvodkyni. Navíc jako bonus jsme dostali ,,vědecké” pláště a přilby, ve kterých nám to všem slušelo.

Když jsme se vyhrabali z dolu, na náměstí jsme si dal kebab nebo zmrzlinu a já osobně si šla s kamarádkou koupit a obdivovat knihy.

Konec cesty byl velmi náročný. Byli jsme unavení, ale za to šťastní.

Oproti tomu náš druhý výlet 14. 6. byl do přírody. Z Javorového na Kamenitý. 

Před školou jsme se sešli v 7:50. Jeli jsme vlakem do Třince a pak autobusem. Když jsme však vyšli kopec, tak nás čekala lanovka na vrch Javorového. Úžasnou atmosféru nám dělala přímo pohádková mlha. Postupně se však mlha trhala a my jsme viděli okolní krajinu. 

Následovali jsme značky a po asi třech hodinách se dostali na chatu Kamenitý, kde jsme si dali jídlo, zahráli si hry nebo jen tak lenošili a toulali se po okolí. Když jsme spíše seběhli kopec, tak jsme už jen čekali na autobus. Opět chci poznamenat, že naše paní učitelky odvedly kus práce. 

Napsala: Magdaléna Gorylová, žačka 8.A 

Foto: 

8.A VÝLET 2019Comments