Články‎ > ‎

Školní výlet 7. A, PUSTEVNY

přidáno: 20. 6. 2019 13:04, autor: Tereza Popyková
V pátek 14. 6. 2019 se žáci 7. A vydali na školní výlet na Pustevny. Cíl byl jasný, socha Radegasta, slovanského pohanského boha slunce, hojnosti a úrody a hora Radhošť.
Po vyjetí lanovkou na Pustevny jsme vyrazili směr socha Radegasta. U sochy jsme se lehce občerstvili a pokračovali dál na Radhošť ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, kde bylo výjimečně otevřeno a mohli jsme nakouknout dovnitř.
Při zpáteční cestě jsme ještě prošli panoramatickou Stezku Valašska a rychle spěchali na koloběžky. Po poučení o bezpečnosti jsme vyrazili na koloběžkách (po cestě) ke spodní stanici lanovky. Příjemná asfaltová cesta lesem byla přerušena třemi kluky, kteří bourali (naštěstí, každý na jiném místě) a okusili drsnost asfaltu na vlastní kůži. Dojeli jsme ke spodní stanici lanovky, kde jsme odevzdali koloběžky a hurá do lanového centra. Po dvou a půl hodinách v lanovém centru jsme nasedli do autobusu a hurá na vlak.

Děkuji všem žákům za nádherný den.

Foto ZDE

Napsal: Mgr. Martin Sikora