Masarykova základní škola Návsí

Aktuality kuchyně

Aktuality školy:

Aktuálně - web školy

Sledujte aktuality také na stránce školní družiny, které jsou doplňovány každý týden - TADY

Vybíjená 4.A x 4.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 26.11. 2022

Dnešní přátelské utkání zpětně děti hodnotily nejen slovně (emotivně), ale i písemně. Hodnocení kapitánky žáků 4.B Adélky přikládám. Snad je z textu zřejmé, že si děti toto utkání užily. :-)

Dnešní zápas ve vybíjené se mi velice líbil, protože jsem hrála docela dobře. Myslela jsem si, že ani jedno kolo nevyhrajeme, ale ukázalo se, že jsme jedno kolo vyhráli, to druhé vyhráli oni a to třetí bylo nerozhodně. Dnes bych se ohodnotila na jedničku. Jsem ráda, že nás pozvali na zápas ve vybíjené, protože nejen já jsem hrála dobře, ale i celá třída. A chci svoje kamarády a kamarádky moc a moc pochválit.

Těšíme se na další utkání. :-)

Poznáváme Beskydy

Mgr. Soňa Sikorová, 19.9. 2022

V tomto školním roce je naše třída bohatší nejen o 2 nové spolužačky, ale dočasně také o praktikantku Nikol. Je studentkou Pdf OU a budoucí paní učitelkou. V rámci své sedmitýdenní praxe nejen učí, ale připravila pro třídu i zajímavý projekt nazvaný Poznáváme Beskydy. Jeho součástí byla turistická vycházka spojená s plněním úkolů. Cílem putování byla Filipka. Děti si den opravdu užily. Počasí krásně vyšlo a program jim zpestřilo hledání hřibů, ve kterém byli někteří opravdu hodně úspěšní. Byl to prostě den na jedničku.

Foto:

4.B a pravěk v knihovně

Mgr. Pavlína Byrtusová, 13.9. 2022

Letos se žáci čtvrtého ročníku seznamují s historií v novém předmětu - vlastivědě. Pravěk je velmi zajímavé téma a informace z vlastivědy nám rozšířila i paní knihovnice Halina - tentokrát z jablunkovské knihovny. Seznámili jsme se s knihami o pravěku (Eduard Štorch, ..) i s ilustracemi Zdeňka Buriana. Do myšlení pravěkých lidí se děti přenesly i plněním úkolů ve skupinkách. Informace i zábava "v jednom". Zakončení bylo sladké - děti si už splnily první společný úkol "dobrých skutků" a odměnu si vybrali v cukrárně. :-) FOTO

Fond malých projektů

Ing. Lucie Sikorová, 14. 6. 2022

Naše škola byla oslovena Základní a mateřskou školou Krušetnica z Oravského kraje ke spolupráci v mikroprojektu s názvem „Společně poznáváme a chráníme přírodní, kulturní a duchovní bohatství našich předků“.

Tento mikroprojekt je zaměřený na poznávání a ochranu přírodního, kulturního a duchovního bohatství dvou krajů, Moravskoslezského a Oravského. Spolupráce obou partnerských škol by měla přispět k vzájemné výměně nápadů a zkušeností se vzděláváním a uplatňováním environmentální výchovy ve vyučování. Oravský a Moravskoslezský kraj jsou krásné oblasti, které se vyjímají rozmanitou faunou a flórou, pestrým kulturním a duchovním bohatstvím a je naší povinností zachovat tyto hodnoty pro další generace a zároveň zvyšovat povědomí o obou krajích prostřednictvím zahraniční spolupráce. Společným cílem je vybudovat vzdělávací a oddychové zóny v areálu základní školy v Krušetnici. Tato spolupráce bude prospěšná pro obě obce, jejím vyústěním budou společně strávené chvíle jak v našem kraji, tak také v kraji oravském.

Do projektu budou zapojeny obě strany. Vypracuje se celková strategie projektu, od společných aktivit, návštěv, on-line přednášek až po vybudování environmentální učebny v ZŠ Krušetnica a závěrečného programu pro naše žáky. Realizací projektu vzniknou následné výstupy: návštěva partnerské školy v Návsí, společné seznámení žáků, výměna zkušeností a aktivity zaměřené na přírodní, kulturní a duchovní dědictví jednotlivých krajů. Dalším výstupem bude vybudování externí environmentální třídy složené z edukačních a oddychových zón u základní školy v Krušetnici, návštěva našich žáků v Krušetnici spojená se vzdělávacími a zábavnými aktivitami (program s přednáškami a besedou ve školní zahradě ZŠ Krušetnica), návštěva Muzea kávy v Krušetnici s ochutnávkou zdravé kávy, turistická prohlídka zajímavostí v obci: vyhlídka s křížovou cestou, poznávací chodník. Vzájemné návštěvy budou spojeny s obědem, občerstvením a pitným režimem. V poslední etapě projektu každý účastník obdrží tašku s upomínkovými předměty s logem Interreg V-A SK-CZ, EU a ŽSK. Každý účastník zároveň získá společně navrhnutou brožuru s informacemi o obou obcích a školách, které si školy vzájemně připraví a zpracují. Z projektu vznikne také další výstup – edukační brožura spojená s pracemi žáků obou partnerských škol.