Masarykova základní škola Návsí

Aktuálně - web školy

Hasiči 3.B u hasičů v Jablunkově

Mgr. Pavlína Byrtusová, 7.12. 2021

Dnes jsme si vybrali další společnou odměnu. A ta opravdu stála za to. Nejen cesta tam i zpět (do Jablunkova) byla v tomto počasí „akční“, ale především informace u hasičů v Jablunkově byly plné zážitků i akcí. Velký dík patří Davidovi Sadowskému , který celou akci úžasně vedl. Velkou oporou mu byl i náš úspěšný malý hasič Tomík. Ten byl hlavním aktérem soutěží – i jemu děkujeme a blahopřejeme k jeho hasičským úspěchům. Jak se dětem vedlo, uvidíte ZDE.

Listopad ve 3.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.12. 2021

Listopad ukončil podzimní počasí a přinesl nám nejen počasí zimní, ale i první Advent. To odstartovalo těšení dětí na Vánoce. Ale o tom až příště.

Teď můžeme zavzpomínat na úspěšný listopadový měsíc. Díky Klárce, Petříkovi, ale i ostatním dětem jsme se dostali na přední místo ve sběru lesních plodů pro naše zvířátka, protože dělat radost druhým, to je super. Skvělé bylo i plavání –i tam jsme dorazili do pomyslného cíle.

V listopadu jsme slavili narozeniny mnoha spolužáků, ale vzpomínali jsme i na Svatého Martina. Proč pečeme husu? Ted už víme. A víme i umíme toho mnohem víc. J KRÁSNÝ ADVENT. foto

Třeťáčci doplavali

Mgr. Pavlína Byrtusová, 28.11. 2021

Letos jsme dokázali odplavat všech desek lekcí (naštěstí). A vím, že děti si to NÁRAMNĚ užívaly. Spokojení byli i instruktoři, kteří děti stále chválili – za jejich snahu, ale i hezké chování. Poslední lekce probíhala v závodním a hodnotícím stylu. Děti soutěžily jednotlivě i skupinově. Absolutními vítězi byli: Anetka (3.B), Christián(3.A) a Elenka (3.B) – dívky tentokrát vedly. Diplom ale získal každý. Kromě něj si děti odnesly i spoustu získaných plaveckých dovedností, které se jim budou hodit. FOTO.

3. B MÁ SVÁ TRIČKA

Mgr. Pavlína Byrtusová, 7.11. 2021

Hurá! Opět jsme naplnili další zkumavku společných aktivit a mohli jsme si vybrat zaslouženou odměnu. Tentokrát zvítězila kreativita. Pavla a Martin z výtvarné dílny UTĚRKY nám umožnili si vyrobit trička (tisk) s návrhem, který si žáci společně domluvili. Zvítězila oblíbená zvířátka. Každý sám si své zvířátko načrtl, překreslil na fólii a šlo se tisknout. Jak se dětem dařilo, uvidíte ZDE.

ŘÍJEN VE 3.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.11. 2021

ŘÍJEN byl opět pestrým měsícem. Zvládli jsme pouštět draky, trénujeme plavání, děti vyrábějí nejen ve škole, ale i doma, využíváme „domácí“ hudební nástroje, výuku prokládáme chvilkami z jógy i jiných prožitkových her, slavíme…dokonce nám Tobi na své narozeniny upekl dort. Tomík zase dětem přinesl jablka i babiččin strojek na výrobu jablkových spirál, Klárka nás naučila poskládat lištičku…a takto nám obohacují výuku všechny děti. Jsou báječní. Co všechno zvládají, uvidíte ZDE.

VLASTIVĚDA NÁS BAVÍ !

Mgr. Marcela Čmielová, 11.10. 2021

V letošním školním roce žákům čtvrtého ročníku přibyl nově předmět vlastivěda. Dějiny naší vlasti je zaujaly natolik, že se rozhodli probádat historii přímo v terénu. Vyrazili na vlastivědnou exkurzi do pravěké a raně středověké památky Slezského Těšínska Archeoparku Chotěbuz – Podobora.

Opevněné sídlo pravěku později obývané Slovany žáci důkladně prozkoumali – v kovářské dílně si vyzkoušeli náčiní kováře, mletí obilí v žarnovu, konečně měli možnost na vlastní oči vidět rákosové střechy či pohanského bůžka. Ochotný průvodce jim představil strukturu a složení zdí příbytků, keramické nádobí a hrnčířský kruh. Žáci se nenechali pouze informovat, ale výklad průvodce doplňovali svými vlastními, nově získanými vlastivědnými vědomostmi. Chlapce upoutaly středověké zbraně a dívky zase středověká móda. K návštěvě tohoto velmi zajímavého místa využili žáci železniční dopravu, aby tím vyjádřili svůj odpovědný vztah k životnímu prostředí. FOTO

3.B v Ursusu

Mgr. Pavlína Byrtusová, 2. 10. 2021

Žáčci 3.B už v průběhu 1. měsíce zvládli naplnit zkumavku dobrých skutků a odměna je neminula. Jeli jsem se vzdělávat do Lomné (URSUS).

Tam nás čekalo zážitkové poznávání šelem z našeho okolí. Děti debatovaly, hádaly, prozkoumávaly, stříhaly, lepily, doplňovaly…Důležitou součástí byl i nákup suvenýrů, cesta autobusem (tam), turistický pochod do Bocanovic a cesta vlakem (zpět). Spokojení a plní zážitků jsem se vrátili rovnou na oběd. FOTO

Zářijový start 3.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 22.6. 2021

Prázdniny utekly jako vždy rychle, ale září také „sprintovalo“. Zahájení 3. ročníku proběhlo v nové třídě, o patro výš, s novu spolužačkou Simonkou, s Pepíkem a s novým názvem. Letos jsme HASIČI. Důvod?

Hodně žáčků už patří mezi ně, takže jsme se přidali všichni. Nejen že si každý vytvořil svého hasiče i hasičské auto, ale Elenčina maminka nám i hasiče vyrobila přímo ze dřeva. Jsou úžasní. Co dalšího jsme za měsíc zvládli? Zahájení plaveckého výcviku, seznámení s četbou jednotlivých žáků, podzimní kalendárium s ukázkou sokolů …a také naplnění naší společné zkumavky dobrých skutků – planetami. Za to si děti zasloužily výlet – ten se koná už zítra. A protože to je první říjnový den, budeme si o něm psát až za měsíc. Teď koukněte na fotky nejen ze školy, ale i ze společného víkendového trávení dětí s Pepíkem. FOTO

Ředitelství Masarykovy základní školy Návsí, příspěvkové organizace vyhlašuje dne 27. září 2021 ředitelské volno. Důvodem jsou rekonstrukční práce vodovodního řadu školy. Škola bude uzavřena.

Sledujte aktuality také na stránce školní družiny, které jsou doplňovány každý týden - TADY