Masarykova základní škola Návsí


Vážení rodiče, milí žáci

na žádost MAP Jablunkov (místní akční plán) Vás žádám o vyplnění anonymního dotazníku týkajícího se uplynulé distanční výuky do 30. 6. 2021

Dotazník pro rodiče zde.

Dotazník pro žáky zde.

Za vyplnění děkuji.

V Návsí 11. června 2021 Vladimíra Padyšáková, z.ř.

Aktuálně:

Aktuálně - web školy

Informace k provozu školy od 26. 4. 2021 více informací zde

Informace k jednotným přijímacím zkouškám 2020/21

1/ !!Důležité!! - povinné testování před přijímacími zkouškami - více informací tady a tady.

2/ Přehledně termíny: ZDE

3/ Aktuality k JPZ z MŠMT: ZDE

Školní výlet 4. A a 5. A


Mgr. Erika Martynková, 15.6. 2021

Ve čtvrtek 10.6.2021 se třídy 4.A a 5.A zúčastnily školního výletu. Žáci jeli do Ostravy - Dolních Vítkovic, kde navštívili Velký svět techniky. V areálu si nadšeně procházeli zajímavé expozice a také se zúčastnili vzdělávacího programu, který byl zaměřen na IT a přírodovědu. V rámci programu si dokonce vyzkoušeli, jaké to je, stát se reportérem a ve skupinkách natáčeli krátké reportáže na různá témata. Výlet se dětem moc líbil a do Velkého světa techniky by se prý rádi vrátili i o prázdninách s rodiči ;-)

Foto tady.
Květen a den dětí ve 2.B


Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.6. 2021

V květnu nám konečně začal tělocvik. Na něj se děti těšily nejvíce. Hodně je baví i vyrábění – nejen že jsme vyzkoušeli nové techniky, ale i samy děti si zahrály na učitele a učily nás vyrábět. Nebylo to pro „paní učitelku“ vždy jednoduché. ;-) V matematice jsme se už posunuli k násobkům pěti, v českém jazyce se děti seznamují se slovními druhy a v prvouce začínáme poznávat naši vlast. S konkrétním poznáváním jsme začali dnes – na Den dětí. Zajeli jsme si svátek dětí oslavit do Minizoo Vendryně. Děti byly spokojené a zážitkem pro ně byla i cesta autobusem. J A kdo chce zhlédnout foto, může zde: KVĚTEN, DEN DĚTÍ.DUBEN VE 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.5.2021

V dubnu jsme se již částečně vrátili do školy. Sice školní výuku střídáme s distanční, ve škole procházíme testováním, ale i tak to děti zvládají velmi dobře. Také jsme začali trénovat násobilku, nově se seznamujeme se slovními druhy a v prvouce se už připravujeme a těšíme na léto. Poslední dubnový den nám zpříjemnily nejen „ČARODĚJNICE“, ale především oslava Nikolčiných narozenin i povídání s paní psycholožkou. Školní výuka i domácí distanční práce jsou ZDE. Březen a Velikonoce TADY.


ÚNOR VE 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1. 3. 2021


Tak jsem to zakřikla a téměř po roce opět bude škola zavřená. Věřím, že to opět zvládneme, jelikož žáčci jsou velmi šikovní, pracovití, nebojácní a aktivní. Jen se podívejte, co všechno druháčci v únoru zvládli: slavili jsme Hromnice i Masopust, vyráběli masky a užili si karneval, začali jsme vyšívat (překvapení pro maminky), „lyžovali“ jsme, počítáme do sta, určujeme čas i vyráběli hodiny…a nesmím zapomenout na Recitační soutěž. Poslední únorové dny jsme si již připomínali jaro a doufám, že si jaro užijeme i ve škole. Pevné nervy i zdraví nám všem přeji a kdo je zvědavý na únorové fotky, pak hledejte ZDE.


LEDEN ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 29.1. 2021

První měsíc nového roku a zároveň poslední měsíc prvního pololetí je úspěšně za námi. Od Silvestra přes tři krále až k pololetnímu opakování si žáčci úspěšně „došli“ až k vysvědčení. To mi dnes pomohl rozdávat nejen náš třídní Pepi, ale i nový kamarád Pan Popkorňovač. Hygienicky jsme si popcorn rozdělili a zbytek využili i pro výtvarnou činnost. Jak nám to šlo, můžete zhlédnout zde.


PROSINEC ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 19.12. 2020

Advent, Vánoce, konec dalšího roku…i o tom jsme si tento měsíc povídali, i to jsme předběžně spolu slavili. Vánoční besídka i oslava nového roku proběhla o pár dní dříve, ale to nic nemění na tom, že jsme si to parádně užili. Vánoční úkoly, meditace u čtvrté adventní svíčky, vánoční čaj, zdobení perníčků, procházka přes tajuplný tunel k Betlému, předávání dárečků, šampus…..tak vypadal náš společný poslední školní den v roce 2020. A jak probíhaly i další prosincové dny 2. B, můžete vidět ZDE. Krásné, pohodové a hlavně veselé Vánoce a ve zdraví prožitý nový rok vám všem přeji.


Návštěva v ŠD

Barbora Dragonová, 7. 12. 2020

Celé dva týdny s námi trávil čas pan učitel ze Slovinska JAKA. Děti si ho velmi oblíbily a stal se nedílnou součástí družiny. Vyzkoušel si s dětmi různé aktivity od stolních her přes fotbal až k pečení buchty.

FOTO ZDE


LISTOPAD ve 2.B

Mgr.Pavlína Byrtusová, 30.11. 2020

Listopadová „škola“ probíhala ve škole i doma. V distanční výuce děti zvládaly nejen učivo, ale i sběr lesních plodů pro zvířátka, vyrábění podzimního věnce, oslavu Halloweenu nebo Dušiček i výuku na hudební nástroj. Společnými silami se nám podařilo opět naplnit zkumavku planet (společné odměny). „Slavili“ jsme v kuchyňce výrobou jednohubek. Dnes (30. 11.) jsme si připomněli Advent, blížící se Vánoce a zapálili první svíčku nádherného adventního věnce Elenčiny maminky. Jak se dětem dařilo doma i ve škole můžete zhlédnout ZDE. KRÁSNÝ A POHODOVÝ ADVENT PŘEJEME.


Upozornění pro rodiče žáků 2. stupně - eŽK

Rodiče, kteří si nevyzvedli registrační PINY do elektronické ŽK, si je mohou vyzvednout u hlavního vchodu do školy u p. školnice od pondělí 23. listopadu do pátku 27. listopadu 2020 kdykoliv od 8:00 do 12:00 hodin, odpoledne v dolní družině u p. vychovatelky

N. Gorzolkové do 16:00 hodin.

Od 30. 11. 2020 denně od 7:00 do 13:30 hodin pak u třídních učitelů jejich dítěte. PINY jsou vygenerovány zvlášť pro matku, otce i žáka. PIN je vydáván oproti podpisu.

V Návsí dne 23. 11. 2020 vedení školy

Sledujte aktuality také na stránce školní družiny, které jsou doplňovány každý týden - TADY

Školní družina: Listopad - měsíc laskavosti

Barbora Dragonová, 31. 10. 2020

Více informací naleznete ZDE.


Mgr.Pavlína Byrtusová, 23.10. 2020

Říjen byl „zkrácený“, přesto jsme toho spoustu zvládli. Zahájili jsme kurz plavání a moc se těšíme na jeho pokračování. Českým jazykem nás začala provázet Abeceda a v matematice už procvičujeme složitější příklady. A i letos společně sbíráme body – nyní to jsou „planety“. První „naplnění“ zkumavky planetami za dobré skutky jsme spolu oslavili venku na velkém hřišti, další zkumavka bude jistě brzy taky naplněná, jelikož děti (i rodiče) se činí ve sběru lesních plodů. Odměnu již máme předem domluvenou. Halloween i dušičky budou letos děti „slavit“ doma a věřte, mnozí se již připravují. To a mnohem více uvidíte ZDE.


Zažeň nudu se školní družinou

Barbora Dragonová, 15. 10. 2020

Učíme se venku 4.B

Mgr. Marta Černá, 11.10.2020

Výuku jsme si okořenili pobytem na čerstvém vzduchu.

foto zde:


Září ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 2.10. 2020


Žáčci mají za sebou první školní měsíc ve druhé třídě. Byl náročný – distanční výuku z minulého roku bylo potřeba „dopilovat“ …ale společně s kamarády jde všechno lépe. I náš třídní Pepi si děti opět užívá – ve škole i u nich doma. J Pár fotek ZDE a ZDE.


Druháčci plaváčci

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.10. 2020

Druháčci si vyměnili tělesnou výuku ve škole za „tělesnou výuku“ v bazénu. Po dobu deseti týdnů budeme pravidelně dojíždět každý čtvrtek do nově zrenovovaného bazénu v Bystřici. Dnes každý ukázal, jak zdatný ve vodě je a příští týden již bude přiřazen do výkonnostně stejné skupinky. Největší radost měly děti z „volné zábavy“, kde se (pod dohledem)vyřádily. J Foto ZDE.


Výletní den Plavčíků z 2. A

Mgr. Soňa Sikorová, 25.9.2020

V pátek 25. 9. opustili Plavčíci svou domovskou základnu a vydali se na opožděný školní výlet. Na výběr jim byly dány dvě možnosti. Jednou z nich byla návštěva horské chaty na Gírové a jako druhou možnost si mohli vybrat cestu k chatě na Skalce. Ve čtvrtek si ve škole prohlédli fotogalerii obou chat a jejich okolí. Kam se nakonec vydáme, se hlasovalo až v pátek ráno před školou - před odchodem na vlakové nádraží. Velkou většinou byla zvolena chata Skalka. A tak jsme se k ní vydali.....

Počasí nám přálo a nálada byla skvělá.

Jak se děti měly a výlet si užily, se můžete podívat ZDE:


1. týden 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 6. 9. 2020

Všichni žáčci 1.B se po prázdninách sešli opět ve stejné třídě, ale tentokrát s jiným číslem – 2.B a s jiným tématem – VESMÍR. K tomuto tématu nejen vznikly nové hry, ale i výběr knih v naší třídní knihovničce se obměnil a přizpůsobil. Zahájení školního roku pokračovalo i v sobotu, kdy jsme se i s rodiči a sourozenci sešli na téměř již tradičním výšlapu na Filipku. ;-)

Ať se nám všem daří a tento rok zvládneme celý. FOTO


začátek škol. roku