Masarykova základní škola Návsí


Velikonoční prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci,

od čtvrtka 1. 4. 2021 do pondělí 5. 4. 2021 mají žáci Velikonoční prázdniny. V tomto termínu nebude probíhat distanční výuka. Distanční výuka bude pokračovat od úterý 6. dubna 2021.

Všem přejeme krásné a klidné Velikonoce a prosluněné dny jara.

V Návsí 28. 3. 2021, Vedení školy

uzavření Masarykovy ZŠ Návsí pokračuje

 

Vážení rodiče, milí žáci,

i po 21. březnu 2021 zůstává naše škola uzavřena. O jejím znovuotevření Vás budeme včas informovat.

V Návsí 20. března 2021 Vedení školy

Informace k jednotným přijímacím zkouškám 2020/21

1/ Přehledně termíny:  ZDE

2/ Aktuality k JPZ z MŠMT: ZDE

Vážení rodiče,

od pondělí 8. 3. 2021 se žáci 1. a 2. ročníku budou vzdělávat distančně

Povinná distanční výuka pokračuje nadále pro žáky 3.-9. ročníku.

                                                          vedení školy

Informace k provozu škol od 1. března 2021 Používání respirátorů ve vnitřních prostorách školy 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 15. do 28. ÚNORA 2021


Vážení rodiče, milí žáci,

provoz školy bude od 15. února 2021 probíhat ve stejném režimu jako doposud. Ukončení nouzového stavu nebude mít vliv na dosavadní režim na školách. Opatření ve školství se od pondělí bude řídit podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Od 15. 2. 2021 (pondělí) je povolena osobní přítomnost pouze žákům 1. a 2. ročníků.

Dále sdělujeme, že od 1. 3. do 7. 3. 2021 proběhnou JARNÍ PRÁZDNINY.

V Návsí 13. února 2021 Vedení školy

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 1. DO 14. ÚNORA 2021

Vážení rodiče,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

V Návsí 29. 1. 2021                                                                                                                                                                                                Vedení školy

Vážení rodiče,

vzhledem k blížícímu se konci prvního pololetí školního roku 2020/2021 Vás chceme informovat o způsobu hodnocení za toto pololetí a předání výpisu z vysvědčení...   Pokračování zde.

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 11. DO 22. LEDNA 2021

Provoz  Masarykovy ZŠ Návsí v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období do 10. ledna 2021 a řídí se současnými pravidly platnými k 10. lednu 2021 ZDE

V době uzavření 3. a 4. tříd 1.stupně Masarykovy ZŠ Návsí a ŠD určil Moravskoslezský kraj ZŠ v Jablunkově jako školu a školské zařízení k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí. Jedná se o děti ve věku od 3 do 10 let. 

V Návsí 8. 1. 2021                                                                                                                                                                                                      vedení školy


Z důvodu zhoršené epidemiologické situace se lyžařský kurz v období 4.1. - 8.1. 2021 neuskuteční.

ÚNOR VE 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1. 3. 2021


Tak jsem to zakřikla a téměř po roce opět bude škola zavřená. Věřím, že to opět zvládneme, jelikož žáčci jsou velmi šikovní, pracovití, nebojácní a aktivní. Jen se podívejte, co všechno druháčci v únoru zvládli: slavili jsme Hromnice i Masopust, vyráběli masky a užili si karneval, začali jsme vyšívat (překvapení pro maminky), „lyžovali“ jsme, počítáme do sta, určujeme čas i vyráběli hodiny…a nesmím zapomenout na Recitační soutěž. Poslední únorové dny jsme si již připomínali jaro a doufám, že si jaro užijeme i ve škole. Pevné nervy i zdraví nám všem přeji a kdo je zvědavý na únorové fotky, pak hledejte ZDE. 

LEDEN ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 29.1. 2021

První měsíc nového roku a zároveň poslední měsíc prvního pololetí je úspěšně za námi. Od Silvestra přes tři krále  až k pololetnímu opakování si žáčci úspěšně „došli“ až k vysvědčení. To mi dnes pomohl rozdávat nejen náš třídní Pepi, ale i nový kamarád Pan Popkorňovač. Hygienicky jsme si popcorn rozdělili a zbytek využili i pro výtvarnou činnost. Jak nám to šlo, můžete zhlédnout zde. 

PROSINEC ve 2.B 

Mgr. Pavlína Byrtusová, 19.12. 2020

Advent, Vánoce, konec dalšího roku…i o tom jsme si tento měsíc povídali, i to jsme předběžně spolu slavili. Vánoční besídka i oslava nového roku proběhla o pár dní dříve, ale to nic nemění na tom, že jsme si to parádně užili. Vánoční úkoly, meditace u čtvrté adventní svíčky, vánoční čaj, zdobení perníčků, procházka přes tajuplný tunel k Betlému, předávání dárečků, šampus…..tak vypadal náš společný poslední školní den v roce 2020. A jak probíhaly i další prosincové dny 2. B, můžete vidět ZDE. Krásné, pohodové a hlavně veselé Vánoce a ve zdraví prožitý nový rok vám všem přeji.  

Návštěva v ŠD

Barbora Dragonová, 7. 12. 2020

Celé dva týdny s námi trávil čas pan učitel ze Slovinska JAKA. Děti si ho velmi oblíbily a stal se nedílnou součástí družiny. Vyzkoušel si s dětmi různé aktivity od stolních her přes fotbal až k pečení buchty. 

FOTO ZDE

LISTOPAD ve 2.B

Mgr.Pavlína Byrtusová, 30.11. 2020

Listopadová „škola“ probíhala ve škole i doma. V distanční výuce děti zvládaly nejen učivo, ale i sběr lesních plodů pro zvířátka, vyrábění podzimního věnce, oslavu Halloweenu nebo Dušiček i výuku na hudební nástroj. Společnými silami se nám podařilo opět naplnit zkumavku planet (společné odměny). „Slavili“ jsme v kuchyňce výrobou jednohubek. Dnes (30. 11.) jsme si připomněli Advent, blížící se Vánoce a zapálili první svíčku nádherného adventního věnce Elenčiny maminky. Jak se dětem dařilo doma i ve škole můžete zhlédnout  ZDE.   KRÁSNÝ A POHODOVÝ ADVENT PŘEJEME.  

Upozornění pro rodiče žáků 2. stupně - eŽK

Rodiče, kteří si nevyzvedli registrační PINY do elektronické ŽK, si je mohou vyzvednout u hlavního vchodu do školy u p. školnice od pondělí 23. listopadu do pátku 27. listopadu 2020 kdykoliv od 8:00 do 12:00  hodin, odpoledne v dolní družině u p. vychovatelky

 N. Gorzolkové do 16:00 hodin.

Od 30. 11. 2020 denně od 7:00 do 13:30 hodin pak u třídních učitelů jejich dítěte. PINY jsou vygenerovány zvlášť pro matku, otce i žáka. PIN je vydáván oproti podpisu.

V Návsí dne 23. 11. 2020                                                                                                                                                                                 vedení školy

Sledujte aktuality také na stránce školní družiny, které jsou doplňovány každý týden - TADY

Školní družina: Listopad - měsíc laskavosti

Barbora Dragonová, 31. 10. 2020

Více informací naleznete ZDE.

Mgr.Pavlína Byrtusová, 23.10. 2020

Říjen byl „zkrácený“, přesto jsme toho spoustu zvládli. Zahájili jsme kurz plavání a moc se těšíme na jeho pokračování. Českým jazykem nás začala provázet Abeceda a v matematice už procvičujeme složitější příklady. A i letos společně sbíráme body – nyní to jsou „planety“. První „naplnění“ zkumavky planetami za dobré skutky jsme spolu oslavili venku na velkém hřišti, další zkumavka bude jistě brzy taky naplněná, jelikož děti (i rodiče) se činí ve sběru lesních plodů. Odměnu již máme předem domluvenou. Halloween i dušičky budou letos děti „slavit“ doma a věřte, mnozí se již připravují. To a mnohem více uvidíte ZDE.  

Zažeň nudu se školní družinou

Barbora Dragonová, 15. 10. 2020

Učíme se venku 4.B

Mgr. Marta Černá, 11.10.2020

Výuku jsme si okořenili pobytem na čerstvém vzduchu.

foto zde:  

Září ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 2.10. 2020


Žáčci mají za sebou první školní měsíc ve druhé třídě. Byl náročný – distanční výuku z minulého roku bylo potřeba „dopilovat“ …ale  společně s kamarády jde všechno lépe. I náš třídní Pepi si děti opět užívá – ve škole i u nich doma. J Pár fotek ZDE a ZDE. 

Druháčci plaváčci

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.10. 2020

Druháčci si vyměnili tělesnou výuku ve škole za „tělesnou výuku“ v bazénu. Po dobu deseti týdnů budeme pravidelně dojíždět každý čtvrtek do nově zrenovovaného bazénu v Bystřici. Dnes každý ukázal, jak zdatný ve vodě je a příští týden již bude přiřazen do výkonnostně stejné skupinky. Největší radost měly děti z „volné zábavy“, kde se (pod dohledem)vyřádily. J Foto ZDE. 

Výletní den Plavčíků z 2. A

Mgr. Soňa Sikorová, 25.9.2020

V pátek 25. 9. opustili Plavčíci svou domovskou základnu a vydali se na opožděný školní výlet. Na výběr jim byly dány dvě možnosti. Jednou z nich byla návštěva horské chaty na Gírové a jako druhou možnost si mohli vybrat cestu k chatě na Skalce. Ve čtvrtek si ve škole prohlédli fotogalerii obou chat a jejich okolí. Kam se nakonec vydáme, se hlasovalo až v pátek ráno před školou -  před odchodem na vlakové nádraží. Velkou většinou byla zvolena chata Skalka. A tak jsme se k ní vydali.....

Počasí nám přálo a nálada byla skvělá.

Jak se děti měly a výlet si užily, se můžete podívat ZDE:

1. týden 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 6. 9. 2020

Všichni žáčci 1.B se po prázdninách sešli opět ve stejné třídě, ale tentokrát s jiným číslem – 2.B a  s jiným tématem – VESMÍR.  K tomuto tématu nejen vznikly nové hry, ale i výběr knih v naší třídní knihovničce se obměnil a přizpůsobil. Zahájení školního roku pokračovalo i v sobotu, kdy jsme se i s rodiči a sourozenci sešli na téměř již tradičním výšlapu na Filipku. ;-)  

Ať se nám všem daří a tento rok zvládneme celý. FOTO 

začátek škol. roku