Masarykova základní škola Návsí

Šťastné a veselé Vánoce

Přejeme žákům, jejich rodičům i všem lidem dobré vůle klidné vánoční svátky. Zapomeňme na chvíli na obtíže dnešní doby a nechme se unést vánoční atmosférou. 

Ať jsou Vaše letošní Vánoce plné lásky, radosti a přátelství.

zaměstnanci Masarykovy ZŠ Návsí

PROSINEC ve 2.B 

Mgr. Pavlína Byrtusová, 19.12. 2020

Advent, Vánoce, konec dalšího roku…i o tom jsme si tento měsíc povídali, i to jsme předběžně spolu slavili. Vánoční besídka i oslava nového roku proběhla o pár dní dříve, ale to nic nemění na tom, že jsme si to parádně užili. Vánoční úkoly, meditace u čtvrté adventní svíčky, vánoční čaj, zdobení perníčků, procházka přes tajuplný tunel k Betlému, předávání dárečků, šampus…..tak vypadal náš společný poslední školní den v roce 2020. A jak probíhaly i další prosincové dny 2. B, můžete vidět ZDE. Krásné, pohodové a hlavně veselé Vánoce a ve zdraví prožitý nový rok vám všem přeji.  

Návštěva v ŠD

Barbora Dragonová, 7. 12. 2020

Celé dva týdny s námi trávil čas pan učitel ze Slovinska JAKA. Děti si ho velmi oblíbily a stal se nedílnou součástí družiny. Vyzkoušel si s dětmi různé aktivity od stolních her přes fotbal až k pečení buchty. 

FOTO ZDE

LISTOPAD ve 2.B

Mgr.Pavlína Byrtusová, 30.11. 2020

Listopadová „škola“ probíhala ve škole i doma. V distanční výuce děti zvládaly nejen učivo, ale i sběr lesních plodů pro zvířátka, vyrábění podzimního věnce, oslavu Halloweenu nebo Dušiček i výuku na hudební nástroj. Společnými silami se nám podařilo opět naplnit zkumavku planet (společné odměny). „Slavili“ jsme v kuchyňce výrobou jednohubek. Dnes (30. 11.) jsme si připomněli Advent, blížící se Vánoce a zapálili první svíčku nádherného adventního věnce Elenčiny maminky. Jak se dětem dařilo doma i ve škole můžete zhlédnout  ZDE.   KRÁSNÝ A POHODOVÝ ADVENT PŘEJEME.  

Upozornění pro rodiče žáků 2. stupně - eŽK

Rodiče, kteří si nevyzvedli registrační PINY do elektronické ŽK, si je mohou vyzvednout u hlavního vchodu do školy u p. školnice od pondělí 23. listopadu do pátku 27. listopadu 2020 kdykoliv od 8:00 do 12:00  hodin, odpoledne v dolní družině u p. vychovatelky

 N. Gorzolkové do 16:00 hodin.

Od 30. 11. 2020 denně od 7:00 do 13:30 hodin pak u třídních učitelů jejich dítěte. PINY jsou vygenerovány zvlášť pro matku, otce i žáka. PIN je vydáván oproti podpisu.

V Návsí dne 23. 11. 2020                                                                                                                                                                                 vedení školy

Sledujte aktuality také na stránce školní družiny, které jsou doplňovány každý týden - TADY

Školní družina: Listopad - měsíc laskavosti

Barbora Dragonová, 31. 10. 2020

Více informací naleznete ZDE.

Mgr.Pavlína Byrtusová, 23.10. 2020

Říjen byl „zkrácený“, přesto jsme toho spoustu zvládli. Zahájili jsme kurz plavání a moc se těšíme na jeho pokračování. Českým jazykem nás začala provázet Abeceda a v matematice už procvičujeme složitější příklady. A i letos společně sbíráme body – nyní to jsou „planety“. První „naplnění“ zkumavky planetami za dobré skutky jsme spolu oslavili venku na velkém hřišti, další zkumavka bude jistě brzy taky naplněná, jelikož děti (i rodiče) se činí ve sběru lesních plodů. Odměnu již máme předem domluvenou. Halloween i dušičky budou letos děti „slavit“ doma a věřte, mnozí se již připravují. To a mnohem více uvidíte ZDE.  

Zažeň nudu se školní družinou

Barbora Dragonová, 15. 10. 2020

Učíme se venku 4.B

Mgr. Marta Černá, 11.10.2020

Výuku jsme si okořenili pobytem na čerstvém vzduchu.

foto zde:  

Září ve 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 2.10. 2020


Žáčci mají za sebou první školní měsíc ve druhé třídě. Byl náročný – distanční výuku z minulého roku bylo potřeba „dopilovat“ …ale  společně s kamarády jde všechno lépe. I náš třídní Pepi si děti opět užívá – ve škole i u nich doma. J Pár fotek ZDE a ZDE. 

Druháčci plaváčci

Mgr. Pavlína Byrtusová, 1.10. 2020

Druháčci si vyměnili tělesnou výuku ve škole za „tělesnou výuku“ v bazénu. Po dobu deseti týdnů budeme pravidelně dojíždět každý čtvrtek do nově zrenovovaného bazénu v Bystřici. Dnes každý ukázal, jak zdatný ve vodě je a příští týden již bude přiřazen do výkonnostně stejné skupinky. Největší radost měly děti z „volné zábavy“, kde se (pod dohledem)vyřádily. J Foto ZDE. 

Výletní den Plavčíků z 2. A

Mgr. Soňa Sikorová, 25.9.2020

V pátek 25. 9. opustili Plavčíci svou domovskou základnu a vydali se na opožděný školní výlet. Na výběr jim byly dány dvě možnosti. Jednou z nich byla návštěva horské chaty na Gírové a jako druhou možnost si mohli vybrat cestu k chatě na Skalce. Ve čtvrtek si ve škole prohlédli fotogalerii obou chat a jejich okolí. Kam se nakonec vydáme, se hlasovalo až v pátek ráno před školou -  před odchodem na vlakové nádraží. Velkou většinou byla zvolena chata Skalka. A tak jsme se k ní vydali.....

Počasí nám přálo a nálada byla skvělá.

Jak se děti měly a výlet si užily, se můžete podívat ZDE:

1. týden 2.B

Mgr. Pavlína Byrtusová, 6. 9. 2020

Všichni žáčci 1.B se po prázdninách sešli opět ve stejné třídě, ale tentokrát s jiným číslem – 2.B a  s jiným tématem – VESMÍR.  K tomuto tématu nejen vznikly nové hry, ale i výběr knih v naší třídní knihovničce se obměnil a přizpůsobil. Zahájení školního roku pokračovalo i v sobotu, kdy jsme se i s rodiči a sourozenci sešli na téměř již tradičním výšlapu na Filipku. ;-)  

Ať se nám všem daří a tento rok zvládneme celý. FOTO 

začátek škol. roku