Bioklimapark

Bioklimatický park Drienová-Rajec-Žilinský kraj

• Od 23. 9. 2021 jsou žáci našich 4. tříd a 5. A zapojeni do slovenské ekosoutěže” Láska k zemědělské krajině– kde je na každém kroku plno zdravého života”.

• Děti na 1. stupni obdržely Edukační balíčky, jež obsahovaly zápisník s perem, pohádku Motýl Jasoň s DVD a pracovní listy, které dětem představily Bioklimatický park přes jeho zvířecí obyvatele. Součásti poznávání byla i vlastní tvorba.

Tvůrčí soutěž má 3 úkoly:

První úkol: Děti si vyberou jedno zvířátko, které žije v Bioklimatickém parku a namalují, nakreslí jej v jeho přirozeném prostředí - na louce, na poli, v ovocném sadě, na farmě ...

Druhý úkol: Pak se zahrájí na návrháře. Na list s předlohou polštářku ve tvaru válečku dokreslí zvířátko z předchozí úlohy. Třetí úkol: Pokusí se návrh i zrealizovat. Podle návrhu vytvoří maketu zvířátka a kreativně ho dotvoří.

Cílem je, aby se děti aktivně podíleli na ochraně přírody a vnímali ji jako důležitou součást svého života.

• Nejlepší výrobky čeká ocenění po skončení soutěže na konci října 2021.